W Radziszowie powstał piękny obiekt sportowy. Teraz czekamy tylko na otwarcie dla mieszkańców

Prace nad stworzeniem atrakcyjnych miejsc do spędzenia wolnego czasu w sołectwach nie zwalniają tempa. Zakończyła się budowa nowoczesnego kompleksu sportowego w Radziszowie. Mieszkańcy będą mogli zagrać w najpopularniejsze dyscypliny sportowe, pobiegać, poćwiczyć skok w dal i odpocząć w stylowej altanie.

Obok Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Radziszowie, naprzeciwko Dworu Dzieduszyckich powstał nowoczesny kompleks sportowy. Zakończyły się już prace budowlane, teraz trwają formalności. Gdy dobiegną końca, mieszkańcy będą mogli korzystać z infrastruktury sportowej i rekreacyjnej o wielkości ok. 1 kilometra kwadratowego.

Korzystać będzie można z dwóch boisk. Na pierwszym, wielofunkcyjnym, mieszkańcy zagrają w koszykówkę, piłkę nożną lub tenisa ziemnego. Drugie zostało przystosowane do siatkówki. Obydwa boiska zostały przedzielone siatką (piłkochwytem), więc korzystając z nich obie grupy mieszkańców nie będą przeszkadzały sobie nawzajem i utrudniały zabawy.

Nie zapomniano także o fanach sportów indywidualnych. Obok boisk powstała bieżnia oraz tor do skoku w dal. Wokół zamontowano ławki i kosze na śmieci. Rowerzyści będą mogli „zaparkować” swoje jednoślady przy stojakach. Swoje miejsce znajdą tutaj także fani parkour, ponieważ przygotowano dla nich tor do uprawiania tej dyscypliny. Cały teren został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kompleks sportowy wieczorem będzie dobrze oświetlony dzięki energooszczędnym lampom LED.

źródło: gminaskawina.pl