Wigilijne spotkanie mieszkańców odbyło się tradycyjnie na rynku skawińskim

W wyjątkowo ciepłe grudniowe popołudnie, dzięki nastrojowym dekoracjom i dźwiękom kolęd, wspólnie wyczarowaliśmy magiczny, świąteczny klimat.

Miejską Wigilię rozpoczęliśmy tradycyjnie od wniesienia na scenę Betlejemskiego Światła Pokoju, które z rąk harcerzy Niezależnego Związku Harcerstwa „Czerwony Mak” odebrał Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Norbert Rzepisko. Po powitaniu z mieszkańcami i złożeniu życzeń wszystkim zebrany Burmistrz, w towarzystwie przedstawicieli harcerskiego szczepu 11 Gromady Zuchowej „ZUCHY Z MONTE CASSINO”,  uroczyście zapalił światełka na stojącej na Rynku choince. Rozbłyskając sznurem lampek świąteczne drzewko dało nam dobitny sygnał, że Święta są już naprawdę blisko.

Gdy wysłuchaliśmy zaśpiewanego a’capella przez zespół TANTO fragmentu kolędy „Wśród nocnej ciszy”, Burmistrz zaprosił na scenę gości. Życzenia zgromadzonym na Rynku mieszkańcom złożyli: Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Radny Powiatu Krakowskiego Krzysztof Gębala, Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Masłowska, proboszcza parafii p.w. Miłosierdzia Bożego ks. Prałat Bogdan Kordula i ksiądz Jan Cieślik z parafii p. w. św. Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie. Nie byłoby świątecznych życzeń bez przełamania się opłatkiem, który to rozdawali przystrojeni w anielskie skrzydła harcerze.

Po życzeniach przyszedł czas na część artystyczną. W koncercie kolęd „Śpiewajcie aniołowie” zaprezentowali się podopieczni sekcji wokalnej CKiS ćwiczącej pod kierunkiem Katarzyny Szybisty, członkowie zespołów TANTO (Karolina Głowacz, Julia Krzywoń, Małgorzata Szybisty, Kamila Wojtas) i miniTANTO (Julia Dąbrowska, Weronika Fliszewska, Wiktoria Konieczna, Daria Nowak, Zofia Okarmus i Hanna Sajdak).

Wigilijnemu Spotkaniu Mieszkańców towarzyszyły świąteczne stoiska, gdzie można było skosztować przysmaków przygotowanych przez Drink Bar „Gubałówka” i Kawiarnię „Tuczytam” oraz zaopatrzyć się w świąteczne akcesoria, które powstały skawińskich SP nr 1 i SP nr 3, Przedszkolu nr 3, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, harcerskich szczepach „Gniazdo” i „Royal Rangers” oraz Stowarzyszeniu Równa Szansa.

I tak, choć w przyrodzie trudno szukać zapowiedzi rychłej zimy, wprowadziliśmy siebie i Państwa w cudowny świąteczny nastrój. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy Wesołych Świąt!

GALERIA ZDJĘĆ (fot. Jarosław Karasiński)

źródło: ckis.pl