WIATR W ŻAGLE to hasło kolejnej edycji WOŚP także w Skawinie

W niedzielę 12 stycznia 2020 r., jak co roku, gramy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. To już 28. Finał, który upłynie pod hasłem „WIATR W ŻAGLE. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.

Dzięki niespotykanemu odzewowi społecznemu akcja zaplanowana jako jednorazowy event od 28 lat pobija kolejne rekordy finansowe. Dzięki zebranym środkom wyposażyła setki szpitali w najnowocześniejszy sprzęt i uratowała życie tysiącom dzieci. W ciągu 27. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1 mld PLN.

Skawina od samego początku wspiera jedyną taką na świecie akcję publicznej zbiórki funduszy, zainicjowaną przez Jurka Owsiaka we wczesnych latach 90., gdy stan szpitali i opieki zdrowotnej pozostawiał wiele do życzenia. Razem z wolontariuszami Sztabu WOŚP przy Gazecie Krakowskiej zapraszamy tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia od godziny 15.00 do Hali Widowiskowo-Sportowej CKiS w Skawinie na kolorowy i energetyczny event 28. Finału WOŚP.

Jeżeli chcesz zaśpiewać, zatańczyć, zagrać lub zaprezentować inne wyjątkowe umiejętności i wesprzeć w ten sposób akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zgłoś się do nas: Dział Realizacji Projektów Kultury, Pałacyk „Sokół”, tel. 12 276 34 64, sokol@ckis.pl w nieprzekraczalnym terminie do 8 stycznia 2020 (środa) do godziny 12.00. Ułatwi nam to przygotowanie harmonogramu prezentacji i poinformowanie o nim wszystkich uczestników.

Jeżeli chcielibyście wspomóc akcję, przekazując na licytację ciekawe przedmioty – to też zgłoście się do nas!

Podczas 28. Finału zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci, potrzebujących różnego rodzaju operacji. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej, jak: chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Aby operacje były skuteczne i bezpieczne, i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są nowoczesne i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.
Należą do nich:
• lampy operacyjne,
• stoły operacyjne,
• diatermie,
• aparaty do znieczulenia,
• sprzęt monitorujący,
• urządzenia teletransmisyjne,
• aparaty RTG z ramieniem C
• zestawy endoskopowe.

Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych, jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Więcej informacji na temat 28 Finału: https://www.wosp.org.pl/final/28-final

źródło: ckis.pl