Wygrana Pozowianki nad Piastem

Ta Niedziela w Pozowicach była pełna atrakcji. Cały dzień miał miejsce piknik zorganizowany przez szkółkę piłkarską Hat-Trick, natomiast zwieńczeniem tego dnia było zdecydowanie derbowe starcie Pozowianki z Piastem ze Skawiny.

Pogoda dopisała, trybuny pełne, obie drużyny nastawione na zwycięstwo – idealne warunki do rozegrania takiego meczu.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała dosyć spokojnie, choć z lekką przewagę w posiadaniu piłki na pewno mieli gospodarze, którzy starali się grać ładny futbol – niestety długo nie było widać efektów. 20 minuta spotkania, prostopadła piłka do napastnika z Pozowic w pole karne, któremu nie udało się pokonać bramkarza, w efekcie szybka kontra gości i Piast po bramce Michała Szymusia obejmuje prowadzenie w tym spotkaniu. Gospodarze wyrównali w samej końcówce pierwszej połowy, po ładnej i składnej akcji z dosyć ostrego kąta Robert Kominiak umieszcza piłkę w siatce i na przerwę drużyny udają się przy stanie 1-1.

Początek drugiej połowy to już zdecydowana przewaga Pozowianki. W 50 minucie błąd defensywy Piasta wykorzystał Tomasz Wyroba, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. 5 minut później dośrodkowanie w pole karne gości świetnie wykorzystał Patryk Pilszak – i mamy 3-1 dla graczy z Pozowic. Jeszcze przez paręnaście minut było widać przewagę Pozowianki, ale goście przetrwali ten okres bez straty kolejnego dzięki dobrej grze w obronie. Reszta spotkania, to już bardziej wyrównane widowisko, sytuacje pod jedną i pod drugą bramką. Pozowianie przeprowadzali składne akcje starając się grać po ziemi, natomiast goście straszyli groźnymi wrzutkami i strzałami z dystansu. Wynik 3-1 utrzymał się już do ostatniego gwizdka.

Pozowianka po kilku nieudanych meczach ponownie włącza się w walkę o mistrzostwo klasy B i awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Pozowianka Pozowice – Piast Skawina 3:1

źródło: Pozowianka Pozowice | foto. Anna Boguta