Zapraszamy na wystawę „Ojcowie Niepodległości”

Starostwo Powiatowe w Krakowie, Prawicowy Blok Samorządowy „Skawina” oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zapraszają na uroczyste otwarcie wystawy „Ojcowie Niepodległości”, które odbędzie się 9 lipca 2018 r. o godz. 17.00 na skawińskim rynku.  Ekspozycja w Skawinie zaplanowana jest do 15 lipca 2018 r.

21 maja 2018 r. w całej Polsce odbyła się inauguracja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Biało-Czerwony Szlak – Moja Niepodległa”. Rozpoczęła ją wystawa o sześciu „ojcach” polskiej niepodległości, która ma dotrzeć do prawie 130 miast i miasteczek w całym kraju. Pokazując ojców niepodległości, Piłsudskiego, Dmowskiego, Korfantego, Witosa, Paderewskiego oraz Daszyńskiego, twórcy chcą zachęcić małe społeczności, które pielęgnują swoją lokalną historię, do wydobywania często z niepamięci lub odkrywania ich lokalnych bohaterów niepodległości.

Biało-Czerwony Szlak w Małopolsce obejmie kilkanaście miast i miasteczek. Aby wystawa dotarła do jak najszerszej liczby odbiorców, mniej więcej co miesiąc wędrować będzie do kolejnego powiatu lub gminy, gdzie będzie prezentowana w miejscach szeroko dostępnych. Jej układ oraz treść jest prosta i przystępna dla wszystkich grup wiekowych oraz prezentowana jest w dwóch językach.

Więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ.

źródło: IPN/ PBS Skawina