Co zmieni się w SEO w roku 2019? Garść profesjonalnych porad

Jako internetowy przedsiębiorca na pewno starasz się trzymać rękę na pulsie, jeśli chodzi o zmienne standardy w pozycjonowaniu stron. Na niwie SEM każde nieostrożne posunięcie może prowadzić do utraty intratnej lokaty w rankingu stron Google, a to wprost przekłada się na zyski płynące z działalności. Także i rok 2019 obfituje w trendy, które zdaniem wielu ekspertów mają zadecydować o powodzeniu naszego biznesu na progu drugiej dekady lat dwutysięcznych. Zgodnie z zasadą, iż przezorny zawsze ubezpieczony, postanowiliśmy zaprezentować Państwu najbardziej doniosłe wieści z branży SEO. Na ich podstawie znacznie łatwiej będzie w nadchodzących miesiącach zawalczyć o wysokie pozycje.

Złota era UX, czyli nadchodzą użytkownicy z wrażeniami i doświadczeniami

Amerykański skrót UX rozwijamy naturalnie jako User Experience, a więc doświadczenie użytkownika. Główną zasadą stojącą za tą designerską filozofią i strategią jest naturalnie użyteczność. Wszystko co dziś wychodzi spod ręki webmastera, powinno być zorientowane przede wszystkim na funkcjonalność i intuicyjność. Wszelkie elementy interfejsu, które na pierwszy rzut oka wydają się zagadkowe, muszą zostać odpowiednio wyklarowane. Oprócz tego znacznie większy nacisk położymy na estetykę i spójność całości projektu a także treści i ich graficzny rozkład wraz z organizacją poszczególnych akapitów i nagłówków. Stronę przebudowujemy gruntownie i skrupulatnie, dzięki temu będzie nastawiona na czytelnika oraz wrażliwego obserwatora.

Naturalnie SEO i pozycjonowanie, choć wzbogacone o UX, nie mogłyby odnosić pożądanych skutków, gdyby witryna nie apelowała również do robotów skanujących wyszukiwarki. Teksty więc niezmiennie będą musiały zostać nasycone frazami kluczowymi, najlepiej w sporej, acz nie rzucającej się w oczy ilości. 2019 rok jednak także na tym polu będzie dyktował warunki. Otóż wybierane przez nas słowa-klucze powinny być obecnie nieco dłuższe, byśmy mogli liczyć na napływ użytkowników z tak zwanego „długiego ogona”. Do tego wyszukiwanie głosowe będzie wymagało, byśmy nieco zmienili składnię i gramatykę wplatanych w tekst zapytań. Aby natomiast dopełnić całości starań o wejście do TOP10, musimy adekwatnie zorganizować użycie danych strukturalnych (więcej: https://afterweb.pl/).

Nie zapominaj o Google Ads. Wykorzystaj potencjał opłaconych linków

Oczywiście najczęściej nie od razu wrócimy na czołowe lokaty w SERPach, stąd też warto wspomóc początkowe fazy promocji kampanią linków sponsorowanych Google Ads. Ich głównym atutem jest fakt, że w rękach fachowców stanowić będą nie tylko doskonałą reklamę i źródło napływu internautów na naszą witrynę, ale też sukcesywnie zbudują dobre skojarzenia z marką – bowiem nawet jeśli internauta nie kliknie od razu w nasz baner, już samo jego wyświetlenie często wystarczy, by skojarzyć nazwę firmy z poszukiwanym produktem. W odpowiedniej konfiguracji zapłacimy tylko za kliknięcie, a nasza wizytówka sieciowa będzie pojawiała się w pierwszej trójce wyników tak długo, jak tylko będziemy dysponowali wystarczającym budżetem.