Dlaczego warto mieć w podajnik papieru toaletowego w firmowej łazience?

Koronnym argumentem będą oczywiście oszczędności. Aspekt finansowy w wielu dziedzinach jest decydujący. Wprawdzie ograniczanie wydatków poprzez inwestowanie w urządzenia do pomieszczeń sanitarnych to mało popularna strategia, ale specjalistyczne podajniki zapewniają więcej korzyści. Począwszy od zysków wizerunkowych, a skończywszy na zwiększeniu komfortu osób korzystających z ustępu.

Zmorą wielu zakładów jest wynoszenie drobnych rzeczy. Nawet rolek z papierem toaletowym

Nad przyczynami takiego postępowania części pracowników pochylało się już wielu socjologów. To jednak nie miejsce i czas na dyskusje o mentalności z czasów słusznie minionych. Z punktu widzenia pracodawcy najważniejsze jest ograniczenie strat w materiałach eksploatacyjnych do minimum – a najlepiej do zera. Odpowiednio skonstruowany podajnik na papier toaletowy posiada 2 komory. Łącznie mieszczą dokładnie 8 razy więcej papieru, niż 2 tradycyjne rolki z pierwszego sklepu z brzegu. Odpada zatem konieczność częstej wymiany i zostawiania na wierzchu rolek na zapas. Zamykana obudowa to kolejny krok, dzięki któremu niepotrzebne zużycie papieru zdecydowanie spada. Tego rodzaju akcesoria do ubikacji biurowych, publicznych oraz podobnych obiektów,  można znaleźć na przykład w ofercie firmy Berendsen-Elis. Jak zapewniają przedstawiciele producenta, ich wyposażenie jest niezwykle proste do utrzymania w czystości.

Jeśli firma deklaruje troskę o środowisko naturalne, należałoby zmniejszyć ilość wytwarzanych odpadów

Kwestie dotyczące ekologii coraz mocniej przebijają się do publicznej świadomości. Konsumenci uważniej dokonują zakupów, a część osób aktywnych na rynku pracy niechętnie spogląda w kierunku firm, które dorobiły się wizerunku śmieciarzy i trucicieli. Globalne zmiany najlepiej zacząć od siebie – najpierw małymi krokami, potem podejmując większe inicjatywy. Drobną zmianą, jaką przyniesie zastosowanie podajnika na papier toaletowy będzie pozbycie się kartonowych rdzeni w rolkach. Zwykłe zawieszki, gdyby pozbawić papier tego usztywnienia, nie utrzymają go w odpowiedniej pozycji. A kto skorzysta z papieru leżącego na podłodze? Podajniki skonstruowane są w taki sposób, że wsady rozwijają się wygodnie i nic się nie marnuje. I kiedy zniknie zapotrzebowanie na kartonowe rdzenie, producenci papiery zrezygnują z ich produkcji.