Dzień babci i dziadka w SP3 Skawina

29 stycznia w Szkole Podstawowej nr 3 w Skawinie  odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni bardzo licznie przybyli  aby podziwiać przygotowane występy. Wnuczęta zaprezentowały się w tańcu, piosence, inscenizacji muzycznej, wyrecytowały wiersze, złożyły serdeczne życzenia.

Wręczyły także własnoręcznie wykonane upominki. Widownia zauroczona talentami uczniów  mocno oklaskiwała profesjonalnych aktorów  w inscenizacji „Rzepki” Juliana Tuwima,  podziwiała talenty wokalne i taneczne uczniów, lecz przede wszystkim, ze wzruszeniem przyjęła  deklarację: Babciu, Dziadku, kochamy Was! Dla wspaniałych gości rodzice przygotowali jasełka, zaprosili do wspólnego kolędowania oraz zaserwowali wspaniały, słodki poczęstunek.

Pomysłodawczyni i jednocześnie reżyser przedsięwzięcia pani Katarzyna Okarmus, mama Zosi z klasy V a, zaprosiła do współpracy inne mamy (tatusiowie niestety nie dali się „wciągnąć”). W role najważniejszej pary: Maryi i jej oblubieńca Józefa wcieliły się mamy uczniów z klasy IIa Monika Dudczyn i Anna Warot. Nieżyczliwymi kobietami, które nie wpuściły Józefa i Maryi do swych domów były Anna Ostafin (mama uczennic z klasy Va i I a) i Iwona Stokłosa (mama ucznia z Ia). Dobre serce okazała Bożena Bularz (mama Mateusza z III a gimnazjum), która jako babcia zaprosiła Józefa i Maryję do betlejemskiej szopy. Nad wszystkim czuwały Anioły: mamy uczennic z klasy IIa  Joanna  Janik-Dzikowska i Elżbieta Sala oraz Jadwiga Biernat – mama uczennicy z klasy IIId gimnazjum, jednocześnie przewodnicząca Rady Rodziców. Zaangażowali się także uczniowie. Pastuszkami były uczennice klasy III c gimnazjum Julia Grzyb, Aleksandra Czarnecka i Wiktoria Dzięgiel. Trzech Królów zagrali uczniowie klasy III a Mateusz Bularz, Antoni Łakomy i Gabriel Pałka.  Wspaniałą narratorką była  Zosia Okarmus z klasy Va. Przepiękną scenografię wykonali własnoręcznie rodzice, a szopkę i żłóbek zbudował pan Stanisław Kordecki wraz ze swoim wnukiem Wiktorem Salą z klasy IIa. Stroje uszyła mama  Ani z klasy IIa Joanna Janik-Dzikowska. Wielu Rodziców przygotowało ciasta, za które bardzo serdecznie dziękujemy. Nad wszystkim czuwała i wszelkie poczynania koordynowała  Kinga Styczeń, mama Bartka z klasy Ib. A to wszystko inicjatywa rodziców uczniów! Podziwiamy  kreatywność, zaangażowanie,  talenty aktorskie i organizatorskie.

Dyrekcja dziękuje  za przekaz – Szkoła Podstawowa nr 3 to także Ich szkoła. Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu będą następne, równie piękne, ciekawe i inspirujące – do zobaczenia!

Źródło: SP3 / foto: TV Skawina