Elektryk w Krakowie – jakie usługi może nam zaoferować?

Problemy z elektryką zdecydowanie nie należą do tych, z którymi powinniśmy uporać się sami, zwłaszcza jeżeli nie posiadamy odpowiedniego doświadczenia, wiedzy oraz sprzętu. Wiele osób decyduje się jednak na samodzielne naprawy, narażając tym samym nie tylko życie i zdrowie swoje, ale również swoich bliskich, by zaoszczędzić. Zawsze drogi elektryk to jednak mit, a również w Krakowie i jego okolicach można trafić na specjalistę, który oferuje usługi elektryczne w niskich cenach.

Paweł Kękuś, wraz ze swoją firmą eklektyczną, świadczy usługi elektryczne na terenie Krakowa oraz okolic. Poza standardową walką z różnorodnymi awariami, firma ta świadczy również usługi pogotowia elektrycznego, działającego w trybie 24/7. Jest to idealne i pożądane rozwiązanie przez wielu klientów, w końcu awarie albo są poważne, albo po prostu sami zainteresowani nie mogą, lub nie chcą czekać z ich naprawą do kolejnego dnia roboczego. Problemy tego typu istotne są zwłaszcza wtedy, gdy dotyczą biura danej firmy i komplikują jego normalne funkcjonowanie.

Sam Paweł Kękuś posiada ponad 10-letnie doświadczenie w branży, przez co, wraz ze swoimi pracownikami jest w stanie poradzić sobie nawet z problemami skomplikowanymi i niestandardowymi, a do danej awarii zawsze delegowana jest osoba, która będzie w stanie sobie z nią poradzić.

Pogotowie elektryczne czy naprawa standardowych problemów związanych z elektryką to jednak niejedyne usługi, które świadczy ten krakowski elektryk. Więcej o ofercie dowiesz się na stronie Elektrykwkrakowie.com.pl.

Podłączanie sprzętu AGD – czy powinien wykonywać je elektryk?

Zdecydowanie tak. Może wydawać się, że podłączenie takiego sprzętu, jak płyta indukcyjna czy płyta grzewcza nie jest zadaniem trudnym, jednak zawsze powinien tym zajmować się właśnie elektryk. Powód jest prozaiczny – w innej sytuacji, w przypadku awarii sprzętu, będziemy mieli problem ze świadczeniem usług gwarancyjnych. Producenci części sprzętów AGD wymagają bowiem, by były one podłączone przez elektryka, z odpowiednimi uprawieniami. Jeżeli będzie inaczej, a w karcie gwarancyjnej nie znajdzie się podpis i pieczątka elektryka, w przypadku awarii producent może odmówić nam gwarancji, bo problem z działanie sprzętu może wynikać z problemów, które wynikają z niewłaściwego jego podłączenia, przez osobę bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia.

Obecnie podłączanie sprzętu AGD przez elektryka jest o tyle istotne, że sam sprzęt często konstruowany jest w taki sposób, by psuł się relatywnie szybko, często w okolicach końca gwarancji. Dlatego warto założyć, że po około 2 latach użytkowania, zwłaszcza intensywnego, możemy mieć problem z jego funkcjonowaniem i skorzystanie z usług gwarancyjnych będzie dla nas bardziej opłacalne, niż zakup nowego sprzętu. Dodatkowo sama usługa podłączenia sprzętu AGD przez elektryka w Krakowie jest tania.

Kiedy zdecydować się na zmienią przydziału mocy?

Na zmianę przydziału mocy powinniśmy zdecydować się wtedy, gdy zwiększamy zapotrzebowanie na energię elektryczną w naszym domu czy mieszkaniu. Zakup nowego sprzętu elektrycznego czy rezygnacja z gazu, kosztem wielu innych sprzętów elektrycznych – to sytuacje, w których okazuje się, że przydział mocy jest po prostu za mały. Efektem takiego stanu rzeczy będą problemy z działaniem sprzętu eklektycznego – może on działać gorzej lub nie działać wcale. Oczywiście, powód jego niedziałania może być inny, i na pewno określi go doświadczony elektryk.

Sama usługa zmiany przydziału mocy w Krakowie jest naprawdę szybka, a po jej realizacji otrzymujemy odpowiednie dokumenty, świadczące o jej wykonaniu i umożliwiające nasz ponowny przyłącz do sieci energetycznej.

Kiedy wymienić starą instalację elektryczną na nową?

Na wymianę instalacji elektrycznej najlepiej zdecydować się w momencie generalnego remontu. Usługa ta tyczy się głównie tych osób, które posiadają domy albo mieszkania z instalacją elektryczną starego typu, wykonaną jeszcze z aluminium. Nie jest ona obecnie ani bezpieczna, ani tym bardziej dostosowań do obciążeń, jakie potrafią generować domy, mieszkania i ich wyposażenia. Brak jej wymiany może skutkować awarią, pożarem czy po prostu problemami z działaniem sprzętu elektrycznego.

Na wymianę warto decydować się w przypadku remontów generalnych, ponieważ w innym przypadku, może okazać się, że do wymiany będzie konieczne zniszczenie dobrze obecnie wyglądających ścian czy sufitów. Z tego powodu nie powinno się tych prac bagatelizować, i nastawiać się na wymianę instalacji dopiero w momencie, gdy zaczną nas trapić problemy z nią związane.