Jaką kosiarkę kupić i jak ją dobrze wybrać? Oto kilka porad

Schludny trawnik to wizytówka każdego domu. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wszyscy na ogół dbamy o estetyczny wygląd tego, co właśnie przed domem się znajduje. A niezależnie od tego, jak byśmy się nie postarali w kwestii doboru kwiatów czy ozdobnych drzewek, to na tle niezadbanego trawnika wszystko będzie prezentować się dużo gorzej. Oczywiście nic innego jak dobra kosiarka zapewnia atrakcyjne dla oka efekty. Trawnik jest centralną częścią i może pełnić ważne funkcje, na przykład ozdobne albo wypoczynkowo-rekreacyjne, lub też zupełne podstawowe, wspomniane już wcześniej. Dla dużych przestrzeni szczególnie istotna jest wygodna w obsłudze kosiarka. Dla małych także, niemniej jednak niekoniecznie trzeba inwestować dużych nakładów pieniężnych.

Kosiarki spalinowe czy elektryczne? Które lepiej wybrać?

Rozmiar nie powinien być głównym kryterium wyboru. W przypadku omawianego tematu większe nie znaczy lepsze, ponieważ kosiarki dostosowuje się do potrzeb, zupełnie zresztą tak, jak wszystko inne. Na co warto więc zwrócić uwagę? Po pierwsze na sposób wyrzutu koszonej trawy. Wymienić można wyrzut boczny i tylny. Pierwszy z nich dobrze odnajdzie się wszędzie tam, gdzie trawa nie powinna zalegać na powierzchni. Dlaczego? Ponieważ montaż kosza pozwala na równoczesne zniwelowanie odpadów powstałych w wyniku koszenia. Tak więc to dobry wybór dla wszelkich gospodarstw domowych. Drugi z nich z kolei świetnie się sprawdzi na większych obszarach, gdzie także należy zachować czystą ścieżkę koszenia. Wróćmy jednak do pytania postawionego w nagłówku. Jakie można wymienić zalety kosiarki spalinowej? W odróżnieniu od elektrycznej nie trzeba martwić się ograniczonym zasięgiem. Z drugiej strony są znacznie cięższe, a w przypadku kosiarek akumulatorowych nie ma mowy o problemach z maksymalną długością kabla.

Kosiarka nie działa jak kiedyś? Nie kupuj nowej, oddaj do serwisu!

To jeszcze nie wszystko w kwestii wyboru. Można również zastanowić się nad tym, czy życzymy sobie, aby kosiarka poruszała się samoczynnie, a więc była lub nie była wyposażona w dodatkowy napęd. Poruszanie samym ruchem mięśni przy okazji dużych działek potrafi być w końcu męczące. Jak widać, kryteriów jest całkiem sporo, co sprawia, że należy poświęcić trochę czasu na wybór. Z drugiej strony co jakiś czas kosiarka daje się we znaki także w kwestii „higieny i kultury pracy”, czy też po prostu się psuje – bo w wielu modelach jest się tak zwyczajnie co psuć. W takich sytuacjach wcale nie musisz wydawać kolejnych środków na nową. Wystarczy, że oddasz ją do serwisu. Jeśli kosiarka nie działa tak, jak kiedyś, to zamiast zakupu przemyśl naprawę. Firma Formur, którą znajdziesz pod adresem https://formur.pl/serwis-kosiarek-naprawa.html, podejmie się dla Ciebie tego zadania. Kosiarki spalinowe nie mają przed nimi żadnych tajemnic, dlatego z całą pewnością możesz obdarzyć ich zaufaniem. Koniecznie poznaj bliżej ich ofertę!