Ty również możesz dobrze wyglądać w czapce! Poznaj kilka kluczowych zasad

Zima to czas, kiedy nasza garderoba ulega diametralnej zmianie. Zwiewne sukienki są zastępowane przez grube swetry, a czapki z daszkiem ustępują miejsce ciepłym czapkom zimowym. Dużą część osób uważa, że niekorzystnie wygląda w czapkach. Najczęściej wynika to ze złego dopasowania. W świecie mody niczego nie można zostawiać przypadkowi. Podobnie jest z czapkami zimowym! Przez kilka miesięcy stanowią podstawowy element naszej codziennej garderoby. Przeczytaj niniejszy artykuł i dowiedz się jak wybrać czapkę, w której będziesz dobrze wyglądać!

Wybór czapki, a kształt twarzy! Delikatnie podkreśl swoje walory urodowe

Nie bez powodu producenci czapek zimowych decydują się na projektowanie różnorodnych kształtów. Oczywiście, że czapkę dobieramy zgodnie z naszymi upodobaniami, jednak istotną kwestią jest również dopasowanie jej do twarzy. W najlepszej sytuacji są osoby o owalnej twarzy charakteryzującej się wysokim czołem, zaokrąglonym podbródkiem oraz lekko zarysowanymi kośćmi jarzmowymi. Uniwersalność tego kształtu sprawia, że w każdym rodzaju czapki będą wyglądać świetnie! Dużą popularnością cieszą się czapki z puchatymi pomponami. Sprawdzają się głównie u osób z mocno zaznaczoną linią żuchwy oraz uwypuklonymi kośćmi jarzmowymi. Jeśli jesteś posiadaczką trójkątnej twarzy wyróżniającą się szerokim czołem i spiczastym podbródkiem postaw na czapki mocno przylegające do głowy! Jeśli jesteś posiadaczką okrągłej twarzy, tzw. baby face uważaj, aby wybrany model nie podkreślił zbytnio krągłości. Tutaj świetnie sprawdzą się czapki smerfetki z luźno opadającym tyłem.

Stwórz wymarzony duet, czyli dopasuj czapkę do karnacji

Zazwyczaj czapkę dobieramy do koloru kurtki lub płaszcza. Ale czy wiesz, że wpływ na to jak będziemy wyglądać w danej czapce ma również odcień Twojej karnacji? Dla posiadaczek jasnej cery i oprawy oczu zaleca się wybieranie czapek w odcieniach różu lub szarości. Panie z śniadą, bądź ciepłą karnacją mogą pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji i postawić na żywe odcienie czerwieni, pomarańczu lub fuksji. Oczywiście pod uwagę należy wziąć nasz codzienny styl. Do sportowej kurtki musisz dobrać również czapkę w sportowym stylu. Nie zaleca się łączenia elegancji ze sportowym wydźwiękiem. Jeśli szukasz wysokiej jakości czapek wyprodukowanych w Polsce zajrzyj na stronę: https://pamami.pl/. Sklep PaMaMi w oferowanych czapkach dba o każdy najmniejszy szczegół, w końcu to w nich tkwi siła. Duży wybór fasonów oraz kolorów sprawi, że każda z Pań znajdzie coś trafiającego w jej upodobania. Do dzieła! Zapewnij sobie ciepło i podkreśl swoje piękno!