Jesteś nieustannie na diecie i brak efektów? Pojawił się efekt jojo?

Dopasowana dieta

Najczęstszym problemem jest źle skomponowana dieta. Wiele diet polega na wyeliminowaniu składników odżywczych np. tłuszczy lub węglowodanów. Najlepsza dieta to dieta dopasowana do istniejących problemów i stylu życia. Aby dieta była realna i skuteczna musi odpowiadać pod względem smakowym. Jadłospis powinien być odpowiednio zbilansowany – najlepiej zapytać o poradę dietetyka. W gabinecie dietetycznym dietetyk nie tylko przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad ale również rozpisze odpowiedni jadłospis.

 

Systematyczne spożywanie posiłków

Niestety wiele osób ciągle uważa, że im mniej posiłków będą jeść, tym szybciej zmniejszy się ich waga. Nie ma nic gorszego! Nasz metabolizm będzie próbował dostosować się do dziennej ilości dowożonych kalorii – w rezultacie będzie spowalniał. Kiedy organizm czuje się zagrożony uruchamia „mechanizm obronny” i magazynuje energię w postaci tkanki tłuszczowej. Prawidłowo zbilansowane posiłki o stałych porach pomogą przyspieszyć metabolizm i pozwolą skutecznie schudnąć bez efektu jojo – radzi Arkadiusz Kucharski z Poradni Dietetycznej Dobry Dietetyk w Skawinie.

 

Odpowiednia ilość płynów

Następnym problemem jest niedostateczne nawodnienie organizmu w ciągu dnia. Ludzki organizm skłąda się w około 60% z wody. Potrzebuje jej do procesów usuwania toksyn oraz do procesów metabolicznych. Toksyny mogą wpływać spowalniająco na metabolizm. Jeżeli będziemy dostarczać do organizmu zbyt mało wody zacznie się ona w nim kumulować. Może to doprowadzić do powstania obrzęków,  zwiększenia wagi a także do uczucia ciężkości nóg.

 

Jak sobie poradzić ze zbędnymi kilogramami

Podejmując się próby odchudzania musimy być świadomi, że nie jest to szybki proces. Wymaga on od nas silnej woli i ciągłej motywacji do uzyskania coraz lepszych efektów. Dieta to nie jest coś tymczasowego, dieta to zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych na całe życie.

 

Nowo otwarta Poradnia Dobry Dietetyk zaprasza do skorzystania z darmowej wizyty w gabinecie dietetycznym. Na spotkaniu przeprowadzone zostaną pomiary antropometryczne oraz analiza masy i składu ciała. Jest to okazja nie tylko do zważenia się, ale również otrzymania gotowego zlecenia badań laboratoryjnych.

Wystarczy umówić się telefonicznie lub wchodząc na stronę:

Poradnia Dietetyczna Dobry Dietetyk Arkadiusz Kucharski

Ul. Popiełuszki 13, Skawina

Tel. 733 773 067

e-mail: a.kucharski@dobrydietetyk.pl