Na sam widok ślinka cieknie! O fotografii kulinarnej słów kilka

Wielu pasjonatów gotowania decyduje się dzielić z innymi swoimi potrawami. W tych celach nagrywają filmy, piszą blogi oraz fotografują gotowe pyszności. Fotografia kulinarna jest dziedziną fascynującą – artyzm i finezję niektórych dań wręcz należy oddać na zdjęciu. Nie jest to jednak tak proste jak może się wydawać. Aby zdjęcie było udane, należy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Szczególnie, jeżeli chcemy stworzyć studio fotograficzne w domu.

Studio w mieszkaniu. Jak fotografować produkt w domowym zaciszu?

Przede wszystkim – światło! Odpowiednie naświetlenie pomieszczenia i umiejętność operowania światłem przez fotografa może uwydatnić cechy wizualne potrawy. Jednak to nie jedyny punkt jaki należy spełnić, aby fotografia była udana. Prócz prezentacji samego dania na talerzu, zadbać trzeba również o otoczkę potrawy. W tym celu można posłużyć się kilkoma dodatkami, jakimi są deski do krojenia czy składniki użyte w przepisie. Odpowiednio złożone serwetki czy ciekawe elementy dekoracyjne takie jak kwiaty z pewnością uczynią fotografię bardziej nasyconą kolorami i przyjemniejszą w odbiorze. Dobrze jest uprzednio przygotować miejsce, w którym chce się przeprowadzić sesję – ustawić lampy, stół i potrzebne elementy. Wtedy będziesz w pełni gotów do pracy, a poszczególne elementy będą potrzebowały jedynie doszlifowania.

Dbałość o szczegóły. Proces wyboru tła

Mamy już światło, są ozdoby, ale wciąż czegoś brak. Oczywiście mowa o tle. Prócz światła, jest to jeden z ważniejszych elementów każdego zdjęcia. W przypadku fotografii kulinarnej tło odgrywa znaczącą rolę w prezentacji dzieła. Potrafi bowiem uwydatnić niektóre składniki zawarte w daniu. Dla przykładu, fotografia różowych makaroników z malinami perfekcyjnie wygląda na szarym  czy marmurowym tle. Świetnie nasyca koloryt samego dania, czyniąc je korzystniejszym wizualnie. Jedzenie pięknie prezentuje się na drewnie, marmurze, blasze czy brystolu. Całe szczęście, nie musisz biec do sklepu po marmurowy blat lub drewnianą ławę. Świetnym uzupełnieniem domowego studia są różnorodne tła fotograficzne, które można zakupić w sklepie internetowym Bingoland. Ofertę firmy znajdziesz pod linkiem https://bingoland.pl/tla-fotograficzne.Tło fotograficzne jest decyzją niesamowicie opłacalną i ekologiczną, ponieważ używać go możesz wielokrotnie! Po przedmiot sięgają zarówno początkujący fotografowie kulinarni, jak i bardziej zaawansowani. Łączy ich bowiem jedno – chęć jak najlepszego przedstawienia swojej pasji i talentu. Nie tylko do gotowania, ale także fotografii!