Narodowy Bieg Stulecia – V Górski Bieg Niepodległości

Zapraszamy do udziału w V Górskim Biegu Niepodległości Skawina-Mogilany, który jest wpisany do Ogólnopolskiego Projektu pn. „Narodowy Bieg 100-lecia od Bałtyku do Tatr”. Wyjątkowość projektu polega na organizacji 11 listopada 2018 r., 100 biegów niepodległości w 100 miastach-organizatorach.

Miłośników biegania zapraszamy do udziału w „Narodowym Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr” – V Górski Bieg Niepodległości Skawina-Mogilany w dniu 11 listopada 2018 godz. 11.11. Tradycyjnie organizatorem jest Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” przy współpracy z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Gminą Skawina, Gminą Mogilany, Szkołą Podstawową nr 6 w Skawinie i Szkołą Podstawową w Mogilanach.

Bieg odbędzie się na terenie dwóch sąsiadujących Gmin Skawina i Mogilany. Wyjątkowość projektu polega na organizacji 11 listopada 100 biegów niepodległości w 100 miastach.  Wszyscy uczestnicy pobiegną w jednakowych koszulkach, otrzymają jednakowe medale i dyplomy oraz wystartują o godz. 11.11. Oczywiście nie może zabraknąć w gronie miast – organizatorów Skawiny i Mogilan, dlatego V Górski Bieg Niepodległości Skawina – Mogilany dołączył do tej elitarnej grupy.

Punktualnie o godz. 11.11 po wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego uczestnicy wyruszą na trasę z ul. Witosa przed SP6 w Skawinie a celem będzie Rynek w Mogilanach. Trasa biegu jest bardzo urozmaicona, średnio-trudna, nawierzchnia asfaltowa 100%, dystans 8 km, różnica wzniesień 170 m. W ramach biegu odbędą się również IV Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego (ziemskiego) w Biegu Górskim. Uczestnicy podążający w kierunku mety w Mogilanach, najwyższego punktu w okolicy będą mieli okazję podziwiać piękną panoramę Krakowa a nawet Tatr w przypadku dobrej widoczności. Dla uczestników organizatorzy jak zawsze w Skawinie przygotowali atrakcyjne pakiety startowe i nagrody. Najlepsi w kategoriach open otrzymują nagrody finansowe, puchary a w kategoriach wiekowych nagrody rzeczowe oraz puchary. Cenne nagrody w kategorii Grand Prix Skawiny tj. czekają dla uczestników Biegu Skawińskiego, Pokonaj Focha i Górskiego Biegu Niepodległości Skawina-Mogilany (liczy się suma czasów). Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg zgodnie z regulaminem biorą udział w losowaniu licznych nagród: Telewizora LED 40-43” oraz 2 wycieczek 3–dniowych do Pragi.

Biuro zawodów na mecie, przebieralnie, ciepły posiłek oraz zakończenie i rozdanie nagród odbędzie się w Szkole Podstawowej w Mogilanach ul Św. Bartłomieja 16/1.  Organizator zapewnia transport bagażu osobistego uczestników biegu, ze startu na metę (Skawina- Mogilany) zapakowanego w ponumerowane worki otrzymane wraz z pakietem startowym oraz przewóz uczestników w kierunku przeciwnym po zakończeniu imprezy tj. Mogilany – Skawina na miejsce startu (parking). Parking dla zmotoryzowanych znajduje się na terenie SP6 ul. Witosa 4, wjazd od ul. Bukowskiej.

Serdecznie zapraszamy 11 listopada do udziału w naszej imprezie, miła i prawdziwie sportowa atmosfera zapewniona.

PROGRAM IMPREZY: 11 listopada (niedziela)

  • 8.00 – 10.50 – odbiór pakietów startowych, numerów startowych, przyjmowanie worków z odzieżą do depozytu
  • 11.00 – odjazd samochodu z bagażem zawodników w kierunku mety w Mogilanach
  • 11.11 – start do biegu
  • 13.10 – zakończenie imprezy, ogłoszenie wyników, rozdanie nagród (SP w Mogilanach)
  • 14.00 – przewóz uczestników biegu w kierunku Skawiny (parking przy SP6)

Więcej informacji: www.mogilany.biegskawina.pl