Orkiestra Dęta „Sygnał” na Dniu Muzyki Dętej w Niemczech

W ubiegłym tygodniu Orkiestra Dęta „Sygnał” z Radziszowa przebywała w Kirchheim w partnerskim powiecie monachijskim na zaproszenie organizatorów tradycyjnego Dnia Muzyki Dętej. Orkiestrze towarzyszyła delegacja przedstawicieli powiatu krakowskiego w składzie: starosta Wojciech Pałka, przewodnicząca Rady Powiatu w Krakowie Alicja Wójcik, członek zarządu powiatu Arkadiusz Wrzoszczyk, radny powiatu Stanisław Żak oraz dyrektor Wydziału Promocji i Współpracy, Małgorzata Zięć.

Orkiestra „Sygnał” wraz z całą delegacją uczestniczyła w tradycyjnym przemarszu zespołów przez centrum miejscowości, a dyrygent Wojciech Kwiatek dyrygował wykonaniem przez wszystkie orkiestry „Marszu Olimpijskiego”, odgrywanego podczas otwarcia uroczystości. Punktem kulminacyjnym pobytu był godzinny występ orkiestry podczas głównego koncertu Dnia Muzyki Dętej, przyjęty z aplauzem przez licznie zgromadzoną publiczność.

W przeddzień koncertu delegacja oficjalna wzięła udział w spotkaniu z premierem Bawarii, dr. Markusem Söderem, zorganizowanym z okazji święta 40-lecia połączenia gmin Kirchheim i Heimstetten.

źródło: powiat.krakow.pl