Paczkomaty w Skawinie – odbieraj przesyłki szybko i wygodnie, zawsze blisko Ciebie

Popularność paczkomatów rośnie coraz szybciej! Ich obsługa jest niezwykle prosta, a sam proces odbierania lub nadawania paczki zajmuje od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund. Może spróbujesz za każdym razem pobić swój własny rekord?

Paczkomaty w Skawinie

Sieć Paczkomatów obejmuje cały kraj, pojawiają się one nie tylko w dużych aglomeracjach i miastach, ale także w małych miasteczkach i wsiach – wszędzie tam, gdzie spełnią swoją rolę i gdzie widoczne jest zapotrzebowanie na nie. Na samym terenie miasta Skawina możesz korzystać z sześciu Paczkomatów oraz dwóch Punktów Obsługi Paczek InPost – wszystkie lokalizacje możesz sprawdzić na https://inpost.pl/paczkomaty-skawina . Jednym z miejsc, w których odnajdziesz Paczkomat jest ulica Mickiewicza 37 https://inpost.pl/paczkomat-skawina-ska01m-mickiewicza-paczkomaty-malopolskie. Bliskość Parku Miejskiego, a także innych obiektów życia w mieście, sprawi, że ta lokalizacja z pewnością usprawni Twój proces odbierania paczek, będziesz mógł zrobić to przy okazji wizyty w sklepie, na dworcu kolejowym czy podczas codziennego spaceru.

Nadawanie paczki

Nadawanie paczek przy pomocy Paczkomatu to pestka! Wystarczy wdrożyć się i poznać sposoby na nadanie przesyłki, a z pewnością każdy kolejny raz będzie coraz sprawniejszy. Istnieją dwa sposoby na nadanie paczki. Poznaj obydwa!

Nadanie paczki bezpośrednio w Paczkomatach, w których istnieje możliwość płatności kartą:

1. Na ekranie Paczkomatu wybierz opcję nadania paczki. Wprowadź wszelkie niezbędne dane, o które zostaniesz poproszony: gabaryt paczki, numer telefonu nadawcy i odbiorcy, a także wskaż docelowy paczkomat, w którym ma zostać paczka odebrana

2. Opłać usługę używając swojej karty, po poprawnym dokonani płatności, Paczkomat automatycznie otworzy skrytkę o takiej wielkości, aby paczka o zaznaczonym gabarycie mogła się w niej bezproblemowo pomieścić.

3. Otrzymasz SMS z informacją o dokonaniu płatności oraz na adres mailowy (Twój oraz adresata) zostanie wysłana wiadomość z powiadomieniem umożliwiającym śledzenie drogi paczki.

Nadanie paczki przy użyciu Managera Paczek:

1. Zaloguj się do Managera Paczek ( upewnij się wcześniej, że posiadasz już tam swoje konto, warto je założyć- rejestracja trwa tylko chwilę, jest darmowa, a dzięki niej możesz w prosty sposób nadawać paczki)

2. Wygeneruj specjalną etykietę, wypełnij ją, Manager poda CI koszt nadania przesyłki – opłać ją z dostępnych środków. Na koniec wydrukuj etykietę.

3. Przygotuj paczkę, naklej na niej wydrukowaną etykietę.

4. Nadaj paczkę we wskazanym przy rejestracji Paczkomacie, przy maszynie zeskanuj numer paczki, podaj kod z etykiety i włóż paczkę do skrytki.

Takie to proste!

Odebranie paczki z Paczkomatu

Paczkomaty swoją popularność zawdzięczają realnym i wymiernym zaletom, które wiążą się z dostarczaniem do nich Twoich zamówień i paczek. Wybierając opcję dostawy do Paczkomatu masz pewność, że swoją przesyłkę będziesz mógł odebrać siedem dni w tygodniu, dwadzieścia cztery godziny na dobę, zostanie ona dostarczona w jednej z najniższych cen na rynku, otrzymasz możliwość śledzenia paczki. Co więcej, taki sposób odbioru paczek jest znacznie bardziej ekologiczny niż dostarczanie każdej pojedynczej paczki przez kuriera do wielu domów. Tyle zalet, a sam proces odebrania paczki jest dziecinnie prosty:

1.W momencie, w którym Twoja paczka będzie gotowa do odbioru, otrzymasz powiadomienie mailowe lub SMS-owe. Powiadomienie będzie zawierało sześciocyfrowy kod odbioru – zachowaj go do momentu odebrania paczki.

2. Podejdź do paczkomatu, wybierz na ekranie opcję „Odbierz paczkę”, wpisz swój numer telefonu oraz kod odbioru. Po kilku sekundach otworzy się skrytka, w której będzie czekała Twoja paczka. Wyjmij ją, zamknij drzwiczki, przekonaj się, że naprawdę trwa to kilkanaście sekund!

Odebranie paczki może także odbywać się poprzez Mobilny Paczkomat, o miejscu odbioru zostaniesz poinformowany SMS-em albo mailem, kurierzy przyjadą na miejsce oznaczonym samochodem, a paczkę odbierzesz z rąk kuriera podając mu dane z SMS lub maila. Taka forma dostarczenia Twojej przesyłki umożliwia dostarczenie Ci paczki nawet kiedy Twój paczkomat jest przepełniony i nie ma w nim wolnych skrytek.