Piknik wakacyjny „Rodzina Sercem Małopolski” już w ten weekend w Skawinie

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz burmistrz miasta i gminy Skawina Norbert Rzepisko zapraszają na piknik wakacyjny „Rodzina Sercem Małopolski”, który odbędzie się w piątek 12 lipca w godzinach 12:00-15:00 na rynku w Skawinie. Będą m.in. pokazy sprzętu służb i atrakcje dla dzieci.

Wakacje to czas, w którym codzienne obowiązki nieco schodzą na drugi plan. Najlepiej spędzać je na świeżym powietrzu w gronie najbliższych. Jedną z okazji będzie piknik wakacyjny #RodzinaSercemMałopolski, który odbędzie się na skawińskim rynku w najbliższy piątek 12 lipca 2019 roku w godzinach 12-15.00. Do wspólnej zabawy serdecznie zapraszają wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz burmistrz miasta i gminy Skawina Norbert Rzepisko.

Czas spędzony w gronie rodzinnym to czas, który buduje. To taka dawka dobrej energii, która wspiera wzrastanie dzieci, a rodziców umacnia w pełnionej roli. To także chwila wytchnienia od trosk, zadań domowych i codziennych wyzwań. W najbliższy piątek chcemy wspólnie z małopolskimi rodzinami spędzić takie właśnie chwile: pełne radości, śmiechu najmłodszych i dobrej zabawy. Dlatego zapraszam serdecznie na nasz piknik wakacyjny. Bądźmy razem! Pokażmy, że jesteśmy jedną, małopolską rodziną, że sercem Małopolski jest właśnie rodzina – zachęca wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Na tych, którzy odpowiedzą na nasze zaproszenie, czekać będzie wiele niespodzianek i ciekawych atrakcji. Wśród nich – ulubione zwłaszcza przez najmłodszych – stanowiska służb, czyli: strażacki samochód ratowniczo-gaśniczy, radiowozy policyjne, sprzęt wojskowy. Będzie można przymierzyć się do roli policjanta, sprawdzić, ile waży karabin wojskowy i zasiąść za kierownicą pojazdów, które na co dzień biorą udział w akcjach ratunkowych na terenie naszego województwa.

Dzięki Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie młodzi amatorzy jazdy na rowerze zmierzą się z rowerowym torem przeszkód w „Miasteczku rowerowym”. Liczne atrakcje przygotowało także krakowskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego działające przy Wojewodzie Małopolskim. Wspólnie z Pogotowiem Ratunkowym w Skawinie przeprowadzi ono m.in. lekcję z zakresu pierwszej pomocy. Będzie można także zobaczyć, jak wygląda stanowisko pracy operatora numerów alarmowych.

– Dziękuję wszystkim służbom, które będą obecne na pikniku, a które na co dzień czuwają nad naszym bezpieczeństwem. Stoiska Policji, Wojska, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Skawińskiego Pogotowia Ratunkowego oraz krakowskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zapewnią nie tylko rozrywkę dla najmłodszych, ale też pokaźną dawkę wiedzy o zasadach bezpieczeństwa. Wakacje to także czas, gdy powinniśmy o nich przypominać – podkreśla wojewoda Piotr Ćwik.

Tego dnia skawiński rynek gościł będzie także specjalne miasteczko „Rodzina 500 Plus” – strefę gier i zabaw przygotowaną przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. A gdy dzieci będą korzystały z atrakcyjnego placu zabaw, rodzice będą mogli dowiedzieć się więcej o zmianach, jakie zaszły z dniem 1 lipca w programie „Rodzina 500 Plus”. Na pikniku będzie bowiem również stoisko informacyjne programu.

Będziemy malować kolorowe tatuaże na buziach i rączkach; będą balony i przeróżne zabawy dziecięce. Chcemy, aby w ten wakacyjny dzień skawiński rynek stał się kolorowym i radosnym miejscem spotkań małopolskich rodzin.

źródło: MUW