Rusza akcja Rowerowy Maj po raz drugi w Skawinie

„Rowerowy Maj 2018” czas zacząć! 4. miejsce w skali kraju – tego dokonaliście w ubiegłym roku! Jesteście wspaniali. Nieśmiało marzyliśmy, by pomysł się przyjął, a tymczasem taki sukces. Tyle zaangażowanych serc, uśmiechniętych buź, zadowolonych dzieci, nauczycieli i rodziców – spełniliście nasze marzenia. Dziękujemy za każdy dzień przejechany we mgle, śniegu, deszczu i słońcu. Dziękujemy za hart ducha, nieustępliwość, wszystko to co daliście z siebie!

W 2018 r. startujemy po raz drugi. Pięć przedszkoli i trzy szkoły podstawowe – jest nas zdecydowanie więcej! Pamiętajmy, najważniejszym kryterium jest bezpieczna droga dojazdu do placówki, dlatego jeszcze nie każde przedszkole/szkoła może włączyć się do akcji. Dobra wiadomość jest taka, że pracujemy nad rozwojem infrastruktury przyjaznej rowerzystom, rodzicom z wózkami, niepełnosprawnym, seniorom. Jeszcze w tym roku rozpoczniemy budowę na terenie Skawiny oraz Radziszowa ciągów pieszo-rowerowych, niebawem oddamy blisko 7 km nowej infrastruktury. W Skawinie zostanie wybudowany pierwszy woonerf, czyli podwórzec miejski, w którym zieleń współgra z przestrzenią dla pieszych, rowerzystów i samochodów. Te zmiany są kolejnym z powodów, dla których rower/hulajnoga powinny częściej być dla nas alternatywnym środkiem transportu.

Drodzy rodzice, dziadkowie, nauczyciele – mieszkańcy Skawiny, każda zmiana jest wyzwaniem. Naszym celem jest miasto, w którym dobrze się mieszka i pracuje, takiego miejsca chcemy tu w Skawinie. Prosimy o cierpliwość na etapie realizacji inwestycji, a dziś dziękując za wyrozumiałość serdecznie zapraszamy do udziału w kampanii „Rowerowy Maj 2018”. Do zobaczenia w trasie!

Zapraszam Tomasz Ożóg

Drugi Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina

W akcji wezmą udział:

Przedszkola: Szkoły podstawowe:
Przedszkole Katolickie Szkoła Podstawowa w Kopance
Przedszkole w Kopance Szkoła Podstawowa nr 4 w Skawinie
Przedszkole nr 2 w Skawinie Szkoła Podstawowa nr 6 w Skawinie
Przedszkole nr 3 w Skawinie
Przedszkole nr 5 w Skawinie

Zapraszamy na stronę kampanii po więcej informacji: https://rowerowymaj.eu/skawina/

źródło: Gmina Skawina