Straż Miejska w Skawinie w 2019 roku interweniowała ponad 15 tys. razy

Dbają o porządek, bezpieczeństwo i są najbliżej mieszkańców. Straż Miejska w Skawinie w 2019 roku interweniowała ponad 15 tys. razy. Najczęściej były to reakcje na zgłoszenia mieszkańców oraz wylegitymowanie osób podejrzanych o popełnienie wykroczenia. Straż Miejska dba także o edukację najmłodszych mieszkańców.

Straż Miejska dokonała podsumowania swoich działań w 2019 roku. W sumie wykonano ponad 15 tys. interwencji. W Skawinie pracuje 17 strażników miejskich, co daje średnio 882 interwencje na jednego w ciągu roku. Najczęściej były to reakcje na zgłoszenia mieszkańców (7 tys.). Strażnicy miejscy wylegitymowali też ponad 5800 osób, które były podejrzane o popełnienie wykroczenia. Mundurowi wzięli także udział w ponad 1100 kontrolach kotłów.

Straż Miejska w Skawinie odpowiada za funkcjonowanie miejskiego monitoringu. W Skawinie znajduje się ponad 50 kamer, system obsługuje 5 osób pracujących na 3 zmiany po 8 godzin.

Oprócz interwencji i monitoringu Straż Miejska w Skawinie nie zapomina o edukacji najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Przeprowadzono ponad 160 spotkań w placówkach oświatowych oraz na terenie Miasteczka Komunikacyjnego, w których uczestniczyło w sumie 3125 uczniów. Każdy z nich otrzymał odblaski.

Pełne sprawozdanie znajduje się na stronie BIP tutaj.

źródło: gminaskawina.pl