Zamknięcie obwodnicy Skawiny od 20 sierpnia

Aktualizacja 21 VIII 2018

Załączamy kilka zdjęć, na których widać zerwany asfalt, który będzie wymieniany związku z dostosowaniem drogi do klasy GP


W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy odpowiedź z dokładną datą rozpoczęcia prac na naszej obwodnicy, która wg. wcześniejszych zapowiedzi miała rozpocząć się już w lipcu. Jednak z uwagi brak zgłoszenia robót przez starostwo, prace rozpoczną się 16 sierpnia 2018.

Całkowite zamknięcie obwodnicy jest przewidziane na 20 sierpnia. Będzie to wg. naszych informacji zamknięcie na ok 10 dni, by później (od połowy września) ponownie zamknąć obwodnice na okres ok. 44 dni. Na dzień dzisiejszy potwierdzona jest informacja o zamknięciu ruchu po koniec wakacji.

Poniżej treść maila z GDDKiA:

„16 sierpnia 2018 r. rozpocznie się przebudowa obwodnicy Skawiny na odcinku 900 m i dostosowanie jest do klasy GP ( teraz jest G ) od wykonania kanału technologicznego. Na ul. Obwodowej w Skawinie. Wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 50 km/godz. i lokalne zawężenie jezdni.

Od 20 sierpnia zamknięty zostanie odcinek ul. Obwodowej od skrzyżowania u ul. Hałacińskiego i ul. Chmielka do skrzyżowania z ul. Krakowską. Prowadzone będą prace, mające na celu wzmocnienie konstrukcji jezdni . Ruch poprowadzony zostanie objazdem przez Skawinę, DK44.”

Zakres przewidywanych prac już opisywaliśmy jako pierwsi 24 maja oto link: tutaj