Zapraszamy na “Wielką wyprawę Pana Maluśkiewicza”

14 maja o godzinie 17.30 w sali teatralnej Pałacyku “Sokół”, w ramach spotkania z cyklem “Teatr Dzieciom” Centrum Kultury i Sportu zaprasza najmłodszych widzów na spektakl w wykonaniu znanego nam już “Teatru O Rety”.

Zobaczymy przedstawienie oparte na wierszach Juliana Tuwima, wśród których znajdą się między innymi “Pan Maluśkiewicz”, “Murzynek Bambo”, “Pan Hilary” czy „Lokomotywa” oraz wierszyki o różnych czworonogich i pierzastych mieszkańcach “Zoo” autorstwa Jana Brzechwy.

Wraz z Panem Maluśkiewiczem dzieci poznają mieszkańców Afryki i ich niezwykłe cechy. Motylim samolotem dotrą nad morze, gdzie wspólnie z kapitanem nauczą się piosenki prawdziwego wilka morskiego. Spektakl przedstawi małym widzom otaczający świat w sposób dowcipny i niebanalny. Bogaty zestaw rekwizytów i nieszablonowe ich wykorzystanie pozwoli ciągle zaskoczyć widza. Wykorzystane w spektaklu motywy muzyczne kołysanki, opery, muzyki etnicznej, filmowej czy odgłosów przyrody podkreślą zmieniającą się poetykę przedstawienia.

Spektakl niewątpliwie zauroczy młodego widza, bo gwarancji udzieli nam sam Teatr O Rety, który przed naszymi najmłodszymi Widzami z ogromnym sukcesem zaprezentował już trzy przedstawienia: “O Królewnie Marysi i Lodowej Górze”, “Bajkę o Gajowym Chrobotku” i opowieść o “Królu Maciusiu”.

Bilety do nabycia w kasach CKiS oraz na godzinę przed spektaklem.

źródło: ckis.pl 

Translate »