5 najważniejszych zalet mebli na wymiar

Meble na wymiar doskonale sprawdzą się w różnych przestrzeniach. Jeśli także myślisz o tym, by je wybrać, sprawdź z nami ich 5 najważniejszych zalet!

Gotowe meble dostępne w sklepach są niedrogie i często dostępne od ręki. Z drugiej jednak strony nie zawsze pozwalają na idealne dopasowanie – zarówno do wnętrza, jak również do gustu kupującego. Alternatywna propozycja to meble na wymiar, które można zamówić w zakładach stolarskich.

Gdy również zastanawiasz się nad tym, czy wybrać meble na zamówienie, sprawdź razem z nami 5 ich najważniejszych zalet!

 1. Dopasowanie do danego wnętrza

  Przede wszystkim meble na wymiar pozwalają na perfekcyjne dopasowanie do danego wnętrza oraz miejsca montażu. Oznacza to, że można zastosować je nawet w bardzo małych, nieustawnych przestrzeniach, gdzie ustawienie zwykłych, gotowych mebli nie byłoby możliwe.

  Zakłady stolarskie wykonujące meble na zamówienie pobierają dokładne wymiary z miejsca, gdzie mają być one zamontowane. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie każdego wolnego centymetra – nie zostają żadne nieestetyczne luki pomiędzy meblami a ścianami!

 2. Doskonałe do każdej przestrzeni

  Najczęściej meble na wymiar kojarzą się z kuchnią, ale warto wskazać, że zakłady stolarskie mogą wykonać je do praktycznie każdej przestrzeni. Wobec tego zamówić możemy:

  • meble kuchenne – szafki dolne z blatami, szafki górne, wyspy kuchenne, półki, zabudowę pod AGD i inne meble
  • mele łazienkowe – szafki pod umywalkę, regały do przechowywania, zabudowę pralki i inne meble
  • meble pokojowe – do salonów, sypialni, pokojów dziecięcych oraz innych pomieszczeń, na przykład regały, szafki z drzwiczkami oraz szufladami, półki wiszące, stoły, łóżka i inne meble
  • szafy wnękowe – z drzwiami przesuwnymi lub rozwieranymi, montowane we wnękach lub na całej długości ściany czy też w innych konfiguracjach według życzenia klienta
  • zabudowa garderoby – półki, wieszaki, szuflady oraz innego rodzaju meble do przechowywania
  • meble biurowe – biurka, szafki, regały, kontenerki i inne meble
 3. Meble w Twoim guście

  Chociaż gotowe meble kuchenne, łazienkowe czy pokojowe można kupić w różnych stylach, to jednak nie zawsze dobór odpowiedniego wyposażenia jest prosty. Gdy nie chcemy iść na kompromisy, warto zdecydować się na meble na zamówienie.

  Zakłady stolarskie wykonując meble tego rodzaju mogą dostosować je indywidualnie do życzeń klienta – wykonają dla niego meble nowoczesne oraz tradycyjne. Możemy samodzielnie wybrać rodzaje zastosowanych materiałów, okuć, uchwytów, wyposażenia wewnętrznego, aby stworzyć idealny mebel.

 4. Wysoka jakość wykonania

  Warto także zaznaczyć, że meble na wymiar to wysokiej jakości sprzęty, które będą mogły posłużyć klientom na długie lata. Są to meble wyróżniające się wysoką trwałością, wytrzymałością, odpornością na czynniki zewnętrzne.

  Przykładowo, meble kuchenne wyposażane są w wysokiej klasy zawiasy oraz hamulce, a meble łazienkowe produkuje się z wykorzystaniem płyt meblowych zabezpieczanych przed działaniem wilgoci.

  Chociaż ich ceny są wyższe niż mebli gotowych, to jednak na pewno będą mogły na dłużej zachować swój efektowny wygląd. Wynika to z wykorzystania wysokiej jakości komponentów i ręcznego, precyzyjnego wykonania umeblowania na zamówienie.

 5. Możliwość zabudowy AGD

  Dużą zaletą wyróżniającą meble na wymiar na tle standardowych mebli jest także możliwość zabudowania w nich artykułów gospodarstwa domowego. Oznacza to, że meble mogą estetycznie zakamuflować różnego rodzaju sprzęty, na przykład lodówkę, zmywarkę, pralkę, a także mogą posłużyć do estetycznego obudowania piekarnika oraz płyty grzejnej w kuchni.

  Decydując się na meble na zamówienie oraz zabudowę AGD, nie musimy obawiać się, że sprzęty te nie będą pasowały do aranżacji wnętrza, na przykład tradycyjnie urządzonej w stylu rustykalnym kuchni.

Do skorzystania ze swoich usług w zakresie realizacji mebli na wymiar zaprasza zakład stolarski Wood Works Studio z Krakowa. Zapraszamy!