Serdecznie zapraszamy na spektakl charytatywny 16 sierpnia do „Sokoła”

Każda  okazja do czynienia dobra jest na wagę złota. Mamy nadzieję, że dołączą Państwo do nas i wraz z Teatrem Maska, CKiS i Fundacją Dar Serca okażemy #WsparcieDlaMagdy, którego efektem będą pełne puszki i wysokie kwoty z licytacji, przeznaczone na leczenie Magdy Bogdanowicz.

 Magda od 18 lat jest pracownikiem Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, zajmując się działalnością sekcji sportowych i organizacją wycieczek górskich. Wraz z otwarciem basenu Camena, Magda też od początku (do dziś) miała pieczę nad nowo powstałą sekcją pływacką.

Aktualnie Magda jest w trakcie chemioterapii, walczy ze złośliwym nowotworem płuc, który zdiagnozowano u niej w kwietniu. Paradoks – osoba zajmująca się na co dzień sportem, prowadząca zdrowy tryb życia, nigdy nie paląca – zachorowała na raka płuc. Nigdy nie wiemy co los nam przyniesie i jakie wyzwanie postawi przed nami do pokonania. Razem możemy wszystko, razem mamy moc i siłę, która może pokonać wszelkie przeciwności.

Biegaliśmy już dla Magdy, wspinaliśmy się dla Niej po górach… teraz zagramy dla Niej!

Prosimy Was – otwórzcie swe serca. Pomaganie naprawdę cudownie uzależnia.

Zapraszamy Państwa na spektakl Teatru MASKA „Jeśli chcesz kobiety to ją porwij” na podstawie sztuki Anny Burzyńskiej, który odbędzie się 16 sierpnia (piątek) o godzinie 19.00 w Sali teatralnej Pałacyku „Sokół”.

Jak zawsze, na spektakl obowiązuje wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek – lecz liczymy na Wasze wsparcie dla Magdy! Podczas wieczoru z Maską będziemy kwestować na Jej leczenie; można będzie wrzucić „coś” do puszki Fundacji „Dar Serca”, która włączyła się do akcji; w przerwie spektaklu odbędą się licytacje atrakcyjnych gadżetów i będzie można skorzystać ze słodkiego bufetu. Cały wpływ ze spektaklu Fundacja przekaże na leczenie Magdy.

Jeśli ktoś z Państwa zechce przekazać jakiś przedmiot na licytację, chętnie go przyjmiemy. Spektakl jest jedną z wielu planowanych na ten cel akcji. Jest wiele do zrobienia i zebrania. Zatem każda pomoc, każdy dar się liczy.

Magda „…obiecuje walkę, chce żyć…”

Rezerwacja wejściówek od dnia 5 sierpnia/poniedziałek/ w godzinach 9.00-16.00, pod numerem telefonu 12 276 34 64 lub osobiście w Dziale Realizacji Projektów Kultury w Pałacyku „Sokół”.

Jeśli chcesz kobiety, to ją porwij” to wyśmienita komedia, której głównym bohaterem jest na pozór nudny, lubiący liczby i rachunki Adam. Jednak pod powierzchowną zwyczajnością elegancki księgowy kryje uwielbienie do raczej niepopularnej formy rozrywki. Z zamiłowaniem porywa przypadkowe kobiety, gości je u siebie, a może słuszniej byłoby powiedzieć przetrzymuje. Związane i zakneblowane raczy kolacją, stara się traktować jak księżniczki i… wypuszcza. Wszystkie ofiary uciekają przerażone, do momentu kiedy Adam porywa Elżbietę. Znudzona życiem kobieta odnajduje w Adamie mężczyznę swojego życia. Nie pomagają prośby, groźby, ani absurdalne pomysły zrozpaczonego bohatera. Natrętnej kobiety nie można usunąć z mieszkania nawet siłą… Lecz to tylko pierwszy z poważnych problemów Adama, gdyż w drzwiach jego mieszkania staje kolejna, „przedwczorajsza” porwana – Czesława, w końcu również zjawia się jej zazdrosny mąż Wiesław. Okazuje się, że role się odwracają – ofiara staje się prześladowcą, a prześladowca – ofiarą…

Na scenie wystąpią:
Elżbieta – Klaudia Stokłosa
Czesława – Aleksandra Lasoń
Patrycja – Cecylia Wyroba
Adam – Kamil Cudejko
Wiesław – Wacław Szwarc

reżyseria: Andrzej Morawa
charakteryzacja, kostiumy, opieka artystyczna: Marta Tyrpa

Zgodę na wykorzystanie utworu udzieliła autorka scenariusza Anna Burzyńska

źródło: CKIS.pl |Marta Tyrpa