Sala gimnastyczna w Rzozowie otrzymała wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki

Zespół do spraw opiniowania wniosków zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki ogłosił, iż projekt Gminy Skawina pn. Budowa sali gimnastycznej przy SP w Rzozowie został wybrany do dofinansowania w maksymalnie możliwej kwocie 1 790 800,00 zł.

 

13 czerwca pisaliśmy (link) o przetargu na budowę sali gimnastycznej Etapu I, jednak nie było wiadomo kiedy zostaną pozyskane środki na dalsze prace związane z ukończeniem budowy sali. Już teraz wiemy, że Ministerstwo Sportu i Turystyki dołożyło się na dokończenie budowy sali w Rzozowie. I Etap jest sfinansowany z budżetu Miasta i Gminy Skawina.

Przedmiotem projektu jest inwestycja polegająca na rozbudowie istniejącej szkoły podstawowej w Rzozowie o salę gimnastyczną z zapleczem i funkcjami towarzyszącymi wraz z infrastrukturą drogową oraz techniczną i komunikacyjną.

W budynku sali gimnastycznej zaplanowano m.in.:

  • halę sportową
  • zaplecze socjalno-szatniowe wraz z wc
  • salę ćwiczeń rehabilitacyjnej
  • sale dydaktyczne

 

Inwestycja przyczyni się do efektywnej realizacji zadań szkoły w zakresie WF oraz rozwoju zainteresowań i uzdolnień sportowych korzystających z planowanego do budowy obiektu.

Źródło: RS/ gminaskawina.pl