Sezon festiwali w Energylandii rozpoczął się na dobre

Tegoroczne lato w Parku Rozrywki Energylandia ma naprawdę wiele do zaoferowania. Oprócz 70 dostępnych atrakcji podzielonych na 4 strefy, wakacjami rozrywki dostarczą także festiwale, których odbędzie się tu aż 7!

Energylandia to rozrywkowy raj, który oferuje atrakcje na światowym poziomie. Nie trzeba pokonywać tysięcy kilometrów, by go doświadczyć. Znajduje się w Polsce, w Zatorze pod Krakowem.

Sezon festiwali w ten weekend rozpoczął 90’s SUPERSTARS FESTIVAL. 28 czerwca na scenie pojawiły się gwiazdy, które trudno zobaczyć gdzie indziej razem: Dr. Alban, Face Meets Voice of Milli Vanilli, Fun Factory, Jenny Berggen from Ace of Base , Bartek Wrona ex Just 5 oraz Layzee Aka Mr. President. Usłyszeliśmy to jeszcze raz! Zabrzmiało „It’s my life”, „Coco Jamboo”, „Celebration” i inne hity. Sentyment rozkołysał tłum uczestników we wspólnym rytmie.

Cofając się o jeszcze jedną dekadę, trafiliśmy na 80’S SUPERSTARS FESTIVAL. Emocje po poprzednim dniu nie zdążyły opaść, bo 29 czerwca lata 80-te porwały do tańca wiernych fanów. Usłyszeliśmy Bad Boys Blue, Francesco Napoli, Sandra, Silent Circle, Savage oraz Papa D ex Papa Dance.

A to dopiero początek emocji festiwalowych

W wakacyjnym okresie od 28 czerwca do 24 sierpnia Energylandia przeżywa festiwalowy zawrót głowy. Muzyczne wydarzenia odbywają się w specjalnej, wydzielonej strefie. Znane gwiazdy trafią w różnorodny gust odwiedzających park rozrywki. Najwygodniej jest połączyć zabawę z uczestnictwem w koncertach i zakupić jeden bilet na wszystko.

Trwa renesans muzyki disco polo w całej Polsce, od Bałtyku aż po Tatry. Wszyscy znają  „Moja miłość w Zakopanem” Sławomira. Wystąpi on podczas DISCO POLO FESTIVAL w Energylandii razem z innymi tytanami sceny: Sławomir, Piękni i Młodzi, Afterparty, Czadoman, Mig, Boys, Power Play, Łobuzy, Miły Pan, Cliver, Playboys, Top Girls, Camasutra, Marcus P, D-Bomb, Long & Junior, Dejw oraz Veegas. 11 i 12 lipca warto być w Zatorze pod Krakowem!

Co dla młodszych albo młodych duchem, którzy lubią się pobujać? Dwudniowy Hip Hop Festiwal przyciągnie liderów sceny hiphopowej: Borixon, ReTo, Sarius, Szpaku, Bedoes, Białas, White 2115, Żabson, Kali, Kękę, Paluch oraz Solar pierwszego dnia, natomiast drugiego donGURALesko, Blacha 2115, Jan Rapowanie, Kartky, Malik Montana, Otsochodzi, O.S.T.R, Grubson, Young Igi, Żabson oraz Guzior.

Sierpień to czas muzyki nieco cięższego kalibru. Podczas festiwalu Giganci Sceny  9 i 10 sierpnia wystąpią z rockowym brzmieniem Małgorzata Ostrowska, Ira, Maryla Rodowicz, Alphaville, Maciej Maleńczuk, Krzysztof Krawczyk, Beata Kozidrak z zespołem Bajm oraz Lady Pank. 23 sierpnia poświęcony będzie gatunkowi Hard Style, na który licznie przyjeżdżają zagraniczni sąsiedzi: Czesi, Słowacy, Niemcy czy Holendrzy, aby zobaczyć Act of Rage, Angerfist, Mc Renegade, Regain. W Polsce fanów  hard style także nie brakuje. Kolejnego dnia, czyli 24 sierpnia, będziemy powoli żegnać lato podczas Energyland EDM Festival razem z takimi artystami jak Ummet Ozcan, Blinders, Hugel, Sikdope, Vinai, Drenchill, The Prince Karma, Komodo, Aronchupa, Bounce Inc., Drenchill, Filatov & Karas,  oraz Robin Schulz.

Wiele będzie okazji, by przywitać się z Energylandią. Każda ciekawa, każda inna. Wszystkie udane!

Mały i duży przywiezie wrażenia z podróży

Warto zarezerwować sobie nawet dwa dni na pobyt w Energylandii. Tym bardziej, że na nocleg zaprasza znajdujący się kilka kroków od parku rozrywki Western Camp. Dojeżdża z niego ciuchcia, co jest kolejną przygodą. Prostota organizacyjna Energylandii pozwala na zakup jednego biletu na wszystkie przyjemności. Co czeka na gości wkraczających do rozrywkowego raju?

Dzięki podziale na 4 strefy rozmieszczone na 30 hektarach, atrakcje w przejrzysty sposób podzielone są z przeznaczeniem dla różnych grup wiekowych.

I tak mamy piękną Bajkolandię dla najmłodszych. Tu także zlokalizowano roller coastery, odpowiednio dopasowane do potrzeb dzieci. Mogą z nich korzystać nawet dwulatki!

Strefa Familijna przyciąga całe rodziny, które zakochają się w dostępnych tu atrakcjach wodnych oraz interaktywnych.

Goście rządni adrenaliny, w mig poczują wiatr we włosach w strefie Ekstremalnej. Znajdują się tu najnowocześniejsze roller coastery: Hyperion – Mega Coaster nr 1 w Europie, oraz najwyższy i najszybszy wodny Roller Coaster na świecie Speed.

Ostatnią z wydzielonych stref jest Water Park pod gołym niebem –  naśladuje on tropikalną wyspę z plażą i palmami. Można tu odpocząć na leżakach z koktajlem z plażowego baru. To tu właśnie znajduje się nowa przestrzeń wodnej zabawy Tropical Fun z jedyną taką w Polsce zjeżdżalnią Exotik Fun. Egzotyczny, wakacyjny klimat gwarantowany! Zabawa odbywa się zawsze pod czujnym okiem ekipy ratowników, co gwarantuje bezpieczeństwo i komfort gości.

Gry i animacje na udane wakacje

Energylandia to także uwielbiane gry. Goście mają do dyspozycji  20 gier i zabaw interaktywnych. Do tego możliwość uczestnictwa w spektaklach i musicalach na 4 scenach widowiskowych w dwóch teatrach i amfiteatrach. Film w nowoczesnym kinie 7D? Oczywiście! Do tego pokazy akrobatów oraz kaskaderów w spektakularnym Extreme Show, w którym można zobaczyć widowiska z udziałem najlepszych kierowców samochodowych, najmłodszego stuntera ATV oraz kobiety, która jeździ samochodem na dwóch kołach.

Autobusy i pociągi

Park Rozrywki Energylandia we współpracy z POLREGIO uruchomił bezpośrednie pociągi z Krakowa i Katowic do Zatora, których godziny przyjazdów i odjazdów są dopasowane do godzin otwarcia Parku. Nowe połączenia superREGIO kursują od 9 czerwca na trasie Kraków – Zator. Od 20 czerwca pojawią się także pociągu na trasie Katowice – Zator. Energylandia zapewnia bezpłatny transport podróżnym z dworca kolejowego w Zatorze pod bramę wejściową Parku Rozrywki specjalną kolejną turystyczną.

Bilety na pociągi można zakupić przez stronę www.polregio.pl lub przez darmową aplikację POLREGIO ( aplikacja dostępna na system: IOS i Android).

Mieszańcy stolicy małopolski oraz śląska, którzy od pociągów preferują autobusy, mają do dyspozycji, codziennie aż do 27 października, komfortowe i bezpośrednie połączenia z Dworca MDA w Krakowie oraz Dworca Autobusowego w Katowicach. Koszt biletu w dwie strony z obu miast wynosi tyle samo – 29 zł.

Energylandia pomyślała o mieszkańcach całego regionu, dlatego też w kooperacji z lokalnymi przewoźnikami uruchomiła także bezpośrednie połączenia autobusowe do Energylandii z Cieszyna przez Wisłę oraz ze Szczyrku przez Bielsko-Białą w cenach 39 zł w obie strony. Autobusy z tych miast będą kursowały codziennie w okresie wakacji (od 20 czerwca do 31 sierpnia).

Szczegółowe informacje dotyczące rozkładów jazdy oraz sposobów zakupu biletów Park Rozrywki zaprezentował na dedykowanej stronie internetowej http://bus.energylandia.pl/.